• Home  ›
  • Nieuws  ›
  • Socrates woningmarktprognoses 2011

Socrates woningmarktprognose 2011 beschikbaar

vrijdag 23 december 2011

ABF Research stelt jaarlijks gedetailleerde woningmarktprognoses op. Deze prognoses staan bekend als Socrates-prognoses. Recentelijk heeft ABF de Socrates-prognose 2011 naar buiten gebracht. In deze prognose zijn de nieuwste verwachtingen verwerkt voor de vier belangrijkste factoren die de woningmarkt aansturen:

  • Wat de demografische ontwikkeling betreft, is uitgegaan van de Primos-prognose 2011
  • Voor de inkomensontwikkeling is uitgegaan van de meest recente CPB cijfers die een beeld bieden tot 2015; voor de jaren daarna zijn drie scenario's geformuleerd: trend, crisis en herstel
  • In de woonvoorkeuren van de consument is het effect van de crisis verwerkt alsmede het effect van de recente AFM maatregelen ten aanzien van de hypotheekverstrekking aan starters
  • Bij het bouwprogramma is uitgegaan van een verder omlaag bijgestelde productie en herstructurering

Verder is rekening gehouden met een aantal (beleids)maatregelen waaronder de EC richtlijn voor toewijzing van corporatiehuurwoningen onder de liberalisatiegrens aan huishoudens met een inkomen onder 33.000 euro. 

De Socrates-prognoses laten een ontwikkeling zien waarbij de snelle groei van de koopsector uit de afgelopen decennia vrijwel tot stilstand komt. Afgezien van het feit dat er minder gebouwd en gesloopt gaat worden, geldt voor de komende jaren verder dat er - gelet op de vraag van de consument:

  • minder koopwoningen gebouwd moeten worden
  • meer huurwoningen gebouwd moeten worden, met name vorm te geven als appartement

Meer informatie over de Socrates-prognoses vindt u hier.